להקת BORITO

מארחות את זואי פולנסקי

 מקום: מרכז ענב
◎ תאריך: יום חמישי 28.10
◎ שעה: 21:00 תחילת מופע
◎ מחיר: 74 ש"ח

כרטיסים


ברוכים הבאים למכונת הזמן של להקת Borito, מוזיקה שבכוחה להחזיר אותך היישר לחופש הגדול. Borito הם רביעיית אינדי פופ חלומית שמטיסה אותנו לקליפורניה ומחזירה את השמחה, התמימות ואהבת הנעורים לאינדי הישראלי. חברי הלהקה הם יעל קופלנד - הסולנית והגיטריסטית של ההרכב. יעל כותבת שירים על התבגרות והתפכחות והלהקה עוטפת אותם במתיקות ובמנגינות שלא ייצאו לכם מהראש. שחר לוי, שהפיק עם יעל את האלבום הוא גם המתופף. יחד עם הבסיסט יוני דויטש (בונז גאראז', מארבל) והקלידנית (ועוד!) סיוון דהן צוף (טוניק קלוניק, עבודה זמנית) - הם יוצרים עולם מוזיקלי ששואב משנות ה-60, וה-90 עם הסאונד העכשווי של האינדי והדרימפופ.

"What We Have Now", אלבום הבכורה של הלהקה, מחזיר את התמימות ואת אהבת הנעורים והעולם, ללא המחויבויות והאכזבות שמלווים את עולם הבגרות. האלבום יצא בשלהי המגפה העולמית, בפברואר 2021, ולמרות זאת הצליח להתבלט - שירים מתוכו הושמעו בתחנות רדיו ברחבי העולם, ובמגזיני מוזיקה שונים הוקדשו כתבות לסאונד הייחודי ולמוזיקה הכיפית-חלומית וגרובית של בוריטו, המשלבת בין נוסטלגיה לעכשוויות. גם בארץ הם קיבלו אהבה, בין השאר הוכתרו כ"זריקת התקווה של הרוקנרול המקומי" (ניצן פינקו, הארץ), כיכבו במצעד שירי השנה, בבחירות העורכים של כאן 88 ושודרו בגלגלצ. 

בהופעה הם יארחו את המוזיקאית והיוצרת זואי פולנסקי מלחינה, מפיקה מוזיקלית, נגנית גיטרה וזמרת המופיעה בארץ ובעולם. בשנת 2020 זכתה פולנסקי בפרס רוזנבלום לאמנויות הבמה מטעם עיריית תל-אביב בקטגוריית "אמנים צעירים ומבטיחים". כמו כן, הוענק לה בשנה זו מענק לקידום וחשיפה של יצירות מוזיקליות חדשות מטעם מפעל הפיס.

אתר * ספוטיפיי * פייסבוק * אינסטגרם

בוריטו. צילום: תומר פוקס
בוריטו. צילום: תומר פוקס