יסמין מועלם בפסטיבל הפסנתר

 מקום: אולם רקאנטי
◎ תאריך: יום חמישי 28.10
◎ שעה: 22:30 תחילת מופע
◎ מחיר: 134 ש"ח

כרטיסים


אחרי שנת פריצה מטורפת, שבה כבשה את הלבבות עם אלבום הבכורה "אריה", יסמין מועלם מגיעה לראשונה, למופע להקה מיוחד בפסטיבל הפסנתר, עם עיבודי פסנתר לשיריה המוכרים בשיתוף פעולה עם יעל זלינגר.

אם יש משהו שהיה מדבק יותר מהווירוס ההוא, זה כנראה החיבוק המטורף שקיבלה מועלם  עם צאת להיט העל "מסיבה" ואחריו האלבום, שהפך את יסמין לאחת המוזיקאיות המדוברות של  2020 עם שירים כמו "כמה מתוק", "ככה עדיף לי" ועוד. מדובר באחד האלבומים המואזנים ביותר בסטרימינג בישראל, שחצה כל גבול דמיוני בין ז'אנרים ונישות מוזיקליות וחשף את יסמין לקהל רחב. את הצלחת האלבום המשיכה יסמין  בשיתופי פעולה מרתקים ומדוברים לא פחות "זה בדם שלי" עם טדי נגוסה, "זמן לדיכאון" עם עטר מיינר, וקאבר השנה עם טונה  ל"אור הירח" במסגרת הפרויקט - צו השעה. 

עם עולם מלא השראה והשפעות מוזיקליות שהחלו עוד בילדות בבית היפואי, שם שמעו בוב מארלי בבוקר, אום כולתום בצהריים ומוצארט בערב - ועד לחיבור החזק עם עולמות ההיפ הופ, RNB והפופ העכשוויים, הצליחה יסמין להביא למוזיקה הישראלית קול אותנטי חדש -  נשיות מרימה, חזקה, שנוגעת גם במקומות הפחות מדוברים בתרבות הפופ. מלחינה, סינגר סונגרייטרית על ביטים, עם קול ממכר והפקה עדכנית ומחשמלת שמדברת אל הרגש, הלב ואל הרחבה. 

יסמין מועלם שירה / יעל זלינגר פסנתר קלידים ומחשב / שם חממי גיטרה / ליהי אשל בס / ברק וינר תופים / ינון פרץ חצוצרה


מהביקורות:

"יסמין מועלם היא השתקפות מדויקת של הרגע הנוכחי בפופ" (בן שלו, גלריה)

"עם אחד הלהיטים הגדולים של השנה, אלבום שהוכיח שמדובר בכישרון החדש הכי מעניין בסביבה וטון של כריזמה - יסמין מועלם היא אחת הנחמות המעטות של 2020" (דנה ספקטור, 7 לילות)

"אלבום מבריק, מרגש וממכר לא רק בקנה מידה מקומי, אלא גם בינלאומי... מועלם משמיעה בו קול של דור, ובעתיד הוא יוכל לשמש קפסולת זמן של הרגע והמקום בו נעשה" (אבנר שביט, וואלה)

"השירים שלה נשמעים אחרת מכל מה שהיה כאן עד היום" (מתן שרון, מאקו)

"יש לה אומץ של טייסת קמיקזה, והכתיבה שלה מגוונת לא פחות מאשר הסגנונות בהם היא פועלת" (סער גמזו, ישראל היום)

יסמין מועלם. צילום: רותם לבל
יסמין מועלם. צילום: רותם לבל