עדי-קשת כהן

מארחת את תומר ישעיהו

 מקום: גלריה ישראלית
◎ תאריך: יום חמישי 28.10
◎ שעה: 22:30 תחילת מופע
◎ מחיר: 69 ש"ח

כרטיסים


עדי-קשת כהן היא יוצרת ארט-פופ, זמרת ופסנתרנית צעירה, שעוד טרם צאת אלבום הבכורה שלה, עוררה עניין בקרב מוזיקאים מוערכים בארץ ובעולם. כשהיא מתיישבת אל מול הפסנתר וניגשת למיקרופון, החלל מתמלא באנרגיה אחרת. העומק הרגשי שבקולה, נגינתה הקיצבית-אינטימית על הפסנתר וההרמוניות המורכבות בשיריה, שואבים את הקהל לחוויה מהפנטת. 

מתחילת עבודתה, שיתפה עדי-קשת פעולה עם אמנים רבים, ביניהם: תמיר מוסקט, דניאלה ספקטור, עוזי רמירז, Totemo ועם המפיק האמריקאי זוכה הגראמי ג׳ון קונגלטון (St. Vincent, Angel Olsen).

Battleships אלבום הבכורה שלה, שהופק מוזיקלית יחד עם המתופף יואב ארבל (אסף אבידן, ג׳יין בורדו), יצא בינואר האחרון, והוא שילוב בין השפעות סינמטיות אולד סקול ואסתטיקה של שנות ה-50 וה-60, עם עבודות ברוח אמני אלטרנטיב כמו פיונה אפל, רג׳ינה ספקטור, רדיוהד ובון איבר. האלבום זכה לשבחים רבים ולתשומת לב התקשורת והקהל בארץ ובחו״ל, סינגלים מתוכו נכנסו לפלייליסט הרדיו המוערך RBB Radieins בגרמניה, והיו לבחירות העורכים של "כאן" 88. 

לפסטיבל הפסנתר, מכינה עדי-קשת מופע אינטימי ומיוחד, בו תגיש שירים חדשים לצד שירים מאלבום הבכורה בעיבודים חדשים. אורח במופע, מהיוצרים הבולטים של השנים האחרונות - תומר ישעיהו.


מהביקורות:

״אחד האלבומים הכי טובים של השנה הזאת, זה מישראל הדבר הזה״ (קוואמי, גלגלצ)

״אלבום פשוט משגע. עדין וגם עוצמתי, גם נורא נוגע ללב וגם נורא שובר לב״ (נועה ארגוב, גלגלצ)

"יש אלבומי בכורה מהוססים ובוסריים, ויש כאלו שמלאים ברעיונות, גדושים בטקסטורות... למרות שנראה לעיתים שעולם הסינגר-סונגרייטרז המקומי רווי, לכהן קול אחר וברור, והיא יוצרת לעצמה מקום ייחודי" (ניצן פינקו)

״מקסימליזם וטוטאליות הן מילות מפתח באלבום. המנגינות המורכבות והמהממות שהיא יוצרת מעידות על מלחינה שמחוברת מאוד לתוכן ולמסר שלה... הלב הגדול והכואב של כהן הוא זה שמחבר אותה באופן כל כך יוצא דופן לשיריה והופך אותם לכה מתגמלים״ (ירדן אבני, כאן גימל)

עדי-קשת כהן. צילום: ענבל איל
עדי-קשת כהן. צילום: ענבל איל