עילי בוטנר "כמו הילד בקיבוץ"

השקה לספר שירים חדש

 מקום: אולם רקאנטי
◎ תאריך: יום רביעי ,25.10
◎ שעה: 20:00 תחילת מופע
◎ מחיר: 159 ש"ח

כרטיסים


עילי בוטנר נולד וגדל בקיבוץ עין כרמל. את דרכו המוזיקלית החל עוד טרם שירותו הצבאי, בעזרתו של לא אחר מאשר שמוליק קראוס, שהיה הראשון לזהות את הניצוץ והכישרון שהתגלו כבר אז אצל הגיטריסט הצעיר והביישן.  קראוס פרש את חסותו על עילי, ובכך העניק לו כרטיס כניסה יקר מפז אל לב לבה של תעשיית המוזיקה הישראלית. במהלך שירותו הצבאי ניגן עילי בתזמורת חיל האוויר, ומיד לאחר השחרור הקים יחד עם חברים טובים את ההרכב המיתולוגי "פאנקנשטיין". עד מהרה, הפך בוטנר לנגן הפקות מבוקש בהרכבים בולטים נוספים, היה הגיטריסט המוביל בלהקתו של עברי לידר (1998-2005), ניגן בהפקות גדולות לצד ריקי גל וגלי עטרי, והיה חבר קבוע בלהקת הבית של ׳כוכב נולד׳ (בעונות הראשונות). בשנים 2005-6 התחיל עילי לעשות צעדים ראשונים כיוצר, שירים ראשונים פרי עטו הוקלטו לאלבום הבכורה של נינט ולאלבום ׳רמזים׳ של ריטה. מכאן קצרה הדרך אל עבר ׳שווים׳, אלבום בכורה ראשון, ומשותף לבוטנר, יחד עם רן דנקר (2007). מאז הפך בוטנר לאחד היוצרים הפוריים והמצליחים במחוזותינו. שירים רבים שכתב והלחין - הן לזמרים שונים, ובעיקר (!) ללהקתו הקבועה ״עילי בוטנר וילדי החוץ״, היו ללהיטי ענק, והפכו לחלק בלתי נפרד מהפסקול הישראלי של העשור האחרון: בואי נעזוב, אני אש, מה שלא הספקתי לומר, מכתב לאחי, ימים של קיץ, תם ולא נשלם, תתן לי יד, נעים עכשיו, קדימה הלאה, טיפות, על קצות האצבעות, רץ אליך, היי, חבק אותי, רק טוב, אולי אולי, ועוד ועוד ועוד!!! בשנים האחרונות דרך כוכבו של בוטנר גם בעולם התיאטרון: "אפס ביחסי אנוש" ו"לעבור את הקיר" הן שתי הצגות מצליחות להן יצר עילי פסקול מקורי, וממש בקרוב מצטרף לרשימה גם המחזמר "בלוז לחופש הגדול' בתיאטרון בית ליסין. 

באוגוסט הוציא בוטנר ספר ראשון, מעין סיכום (ביניים!) של מיטב שיריו ולהיטיו, לרבות התווים, לצד הסיפורים שמאחוריהם. הרעיון למופע החדש נולד בעקבות יציאת הספר.

עילי: ״אני יושב בחדר העבודה, מוקף תמונות ילדות, תמונות מהופעות, מחברות שירים ישנות, תווים, ובעיקר זיכרונות, פיסות חיים של ניצחונות וכישלונות, חלומות ומשברים - געגועים שנותרו בי… ובין כל אלה אני תמיד ממשיך לרוץ כמו הילד ההוא מהקיבוץ״. 

״כמו הילד בקיבוץ״ הוא מופע חד-פעמי, אישי, חשוף, וחגיגי במיוחד - ולו בגלל שהפעם בוטנר בוחר לחרוג ממנהגו, ולשיר... ואפילו לספר על תחנות חייו בשני העשורים האחרונים.

מלווים את עילי על הבמה:
ענת בן חמו שירה וקולות ■ דור רועה קלידים ופסנתר ■ אושרי קרפל כלי הקשה ותופים ■ מירון סרויה בס וקונטרבס ■ עיבודים והפקה מוזיקלית אלדד ציטרין ■ ניהול אמנותי גדי גידור ■ 

צילום: ברצי
צילום: ברצי