דריה

מארחת את נטע אלקיים

 מקום: אולם קאופמן
◎ תאריך: יום רביעי ,25.10
◎ שעה: 20:00 תחילת מופע
◎ מחיר: 119 ש"ח

כרטיסים


מופע להקה המשלב מוזיקה צפון אפריקאית ומוזיקה מקורית של דריה שנכתבה בהשראתה. במרכז המופע עומדות יצירות מקוריות של דריה, ועיבודים שלה ליצירותיהם של אמנים יהודיים יוצאי מרוקו ואלג'יר, ביניהם מוריס אל מדיוני, פדילה דז'יריה, אלברט סוויסה ועוד. לצד דריה מנגנים נגן העוד שרלי סבח ונגן כלי ההקשה הלל אמסלם.

דריה, פסנתרנית ומלחינה החלה את דרכה המוזיקלית בלימודי פסנתר קלאסי, בהמשך חקרה מוזיקת ג'אז, ולבסוף התמחתה במוזיקה מרוקאית ואלג'ירית. היא למדה עם מורים מישראל וממרוקו, ביניהם אלעד לוי, עומרי מור, מהדי ואמין שעשו. בשנים האחרונות ניגנה דריה בשיתופי פעולה עם ריימונד אל בידאוויה, נטע אלקיים, ליאור אלמליח, אלעד לוי, ללה תמר, ועם אמנים ואמניות מובילים ממרוקו. היא הופיעה בארץ ובחו"ל כפסנתרנית בהרכב אנדלושס ובתזמורת טאראב ירושלים, וכנגנית אורחת עם תזמורת ירושלים מזרח ומערב והתזמורת האנדלוסית הישראלית.

במופע בפסטיבל תארח דריה את הזמרת והיוצרת הבינלאומית נטע אלקיים, שזכתה בשנים האחרונות להכרה עולמית כיוצרת ומבצעת של מוזיקה צפון אפריקאית. דריה ואלקיים יבצעו יצירות מקוריות שלהן לצד קלאסיקות צפון-אפריקאיות, כשכל אחת מביאה לבמה את חותמה וסגנונה האישי בשילוב אלמנטים מג'אז, פופ ומוזיקה קלאסית מערבית.

"מוזיקה נהדרת, שההאזנה לה מענגת וממיסה... הנגינה [של דריה]... משלבת איפוק דקדקני עם להט סוחף." (אמיר מנדל, הארץ).

דריה מוסנזון פסנתר, הלחנה ועיבודים ■ שרלי סבח עוד ■ הלל אמסלם כלי הקשה ■ אורחת מיוחדת נטע אלקיים

צילום: רונן גולדמן
צילום: רונן גולדמן
נטע אלקיים. צילום: עמית חי כהן
נטע אלקיים. צילום: עמית חי כהן