נטע וינר - "פינוי בינוי"

מארח את נועם ענבר ומיטל רז

 מקום: אולם קאופמן
◎ תאריך: יום חמישי ,26.10
◎ שעה: 22:30 תחילת מופע
◎ מחיר: 79 ש"ח

כרטיסים


"פינוי בינוי", אלבום הסולו השני של נטע וינר והמופע המלווה אותו, מפגיש בין חומרי חיים אינטימיים לבין התבוננות חברתית נוקבת וחסרת פשרות. הטקסטים שלו לא מתנצלים לרגע, ובו זמנית הגוף לא מפסיק לרקוד.

במופע החדש ממשיך נטע ללהטט בין שפות וצורות ביטוי. השירים כתובים בעברית, יידיש, ערבית ואנגלית - ארבע שפות המהוות את יסודות יצירתו בעשור האחרון.

תחת ידיו של המפיק המוזיקלי רועי דורון (ג'ימבו ג'יי ולהקת ספא, ג'יין בורדו, אילן פלד) הטקסטים הווירטואוזים הופכים למסיבה אינסופית - ריקוד ובכי, בו זמנית, בעוצמות הכי גבוהות.

נטע וינר הוא מוזיקאי, שחקן, יוצר ואמן רב-תחומי ופעיל חברתי. יצירתו מקיימת מפגש נדיר בין טקסט חריף לביט חריף לא פחות. ובהרחבה (ויש מה): נטע הוא סולן ואקורדיוניסט להקת ההיפ הופ הערבית-יהודית סיסטם עאלי, ומנהל אמנותי של תנועת התרבות "בית סיסטם עאלי". הוא מרצה לכתיבה בסמינר הקיבוצים, מורה לספוקן וורד בניסן נתיב, יוצר ושחקן ההצגות עטורות הפרסים "חיתוך דיבור" ו"מז'יניק" אשר הוצגו במגוון תיאטראות ופסטיבלים בארץ ובעולם. שחקן טלוויזיה ("הד קולך", "ריקוד האש") ומשחק בתפקיד הראשי ב"שמואל", זוכת פרס קיפוד הזהב ,2022 אגדת היפ הופ, קאלט מהגיהנום שכל הכרטיסים אליה אוזלים מראש.

"יאמא", הצגה חדשה פרי עטו, עלתה בבכורה בפסטיבל ישראל האחרון. היצירה וייצגה את תיאטרון גשר בפרויקט התיאטרון הבינלאומי Faith to Face. וינר כתב את שיר הנושא של "מדרסה", הסדרה החדשה והמדוברת של כאן 11 (במאי: גורי אלפי), אותו הוא מבצע יחד עם ואלרי חמאתי.

מן הביקורות:

"אלבום סולו חדש ומעולה של וינר, שכותב דיווח חד וחריף מלב הזירה המדממת של יפו" (עינב שיף, רדיו ynet)

"חשוף, אישי, מקפיץ – נהדר" (רינו צרור, גל"צ)

”אלבום היפ הופ כל כך לא שגרתי שמתעסק בדברים חשובים בצורה מרתקת" (קוואמי, גלגלצ)

"אלבום מופלא מלא בפנינים...מצליח להביא קולות שאין מספיק מהם במוזיקה הישראלית" (ניצן פינקו, הקצה)

"אלבום שמרעיד את מאזיניו" (רוני ורטהיימר, כאן 88)

ברוסי פסנתר נטע רם בס ■ חן יאיר הקשה ■ רוני מרקביץ' גיטרה ■ רועי חסון אלקטרוניקה ■ אורחת מיוחדת מיטל רז

צילום: יאיר מיוחס
צילום: יאיר מיוחס