לבנת בן חמו

לקראת השקת אלבום

 מקום: גלריה ישראלית
◎ תאריך: יום שישי ,27.10
◎ שעה: 13:00 תחילת מופע
◎ מחיר: 79 ש"ח

כרטיסים


אחרי שנים כשדרנית ועורכת ברדיו, לבנת בן חמו עוברת צד וחוזרת לאהבה הראשונה והחלום – המוזיקה. לבנת (34) כותבת ושרה מגיל צעיר. התקבלה ללהקה צבאית, אך בחרה להתגייס לגלי צה"ל, שם הייתה הקריינית הדתייה הראשונה. המעבר מהאולפנא אל התחנה הצבאית היה קשוח: תחושת זרות עמוקה שהפכה למנוע לפעולה – איך אפשר לחבר בין הבית לאולפן. לאורך השנים פעלה להביא את השוליים אל המרכז: מוזיקלית ורעיונית. מהשמעת קלאסיקות מזרחיות מן העבר שלא קיבלו מקום בזמן אמת, דרך מתן במה למוזיקאיות ועד פינות פיוט בשעות השיא של הרדיו. 

כבר יותר משנה שלבנת מופיעה בכל הארץ עם השירים החדשים: בפסטיבל מדיטרנה, בהופעות אינטימיות וגם במסגרת ההצגה המוזיקלית המקורית "מה את קשורה" שכתבה ועלתה בקיץ האחרון. בנוסף, יש לה מופע משותף עם המוזיקאי אוריין שוקרון והיא לוקחת חלק בקונצרטים של התזמורת האנדלוסית אשדוד ותזמורת אלמוגרביה.

לפסטיבל הפסנתר היא תגיע עם שירים מקוריים מתוך אלבום הבכורה שבדרך. את השירים כתבה והלחינה לבנת, חלקם בעצמה וחלקם בשיתוף פעולה עם היוצרים דודי בר דוד, עמיר לב ומורן דוד. יהיו גם טקסטים מהמקורות, גרסאות עדכניות לשירים שעיצבו את עולמה התרבותי וסיפורים על הדרך מאשדוד לתל-אביב ובחזרה הביתה. הפקה מוזיקלית גלעד שמואלי.

צילום: ענר טאוסיג
צילום: ענר טאוסיג