שירה ז׳ כרמל - "אלה והירח"

שירי אלה פיצג׳רלד לילדות/ים

 מקום: אולם קאופמן
◎ תאריך: יום שבת, 28.10
◎ שעה: 11:00 תחילת מופע
◎ מחיר: 79 ש"ח

כרטיסיםעשור אחרי שהקימה את אחד מהרכבי הג׳ז המצליחים בארץ ״האחיות לוז״ - שהביאו אל קדמת הבמה באופן בלתי מתפשר את היצירה והקול הנשי - תרתי משמע, ורגע אחרי ששחררה את שני הסינגלים הראשונים מתוך אלבום האמהוֹת שלה ״אינסוף ואחת: שירי ערש לאמהות״ - אלבום שירי משוררות על אימהוּת, מעלה שירה ז׳ כרמל מופע מיוחד - אלה והירח - אלה פיצג׳רלד לילדות/ים, הופעה שהחלה בפסטיבל הג'אז הנשי ״קווינטה״ בצוללת הצהובה, וכעת ממשיכה בדרכה אל קהלים צמאים ברחבי הארץ. במופע יתוודעו הילדות והילדים לסיפור חייה מעורר ההשראה של אלה פיצג'רלד ולמוזיקה הנפלאה שיצרה, ויגלו שלכוכבת הענקית יש חבר מיוחד שהיה שם לאורך כל הדרך - הירח. מה הפלא שנכתבו עליו כל כך הרבה שירים? יחד ייכנסו אל עולמה המוזיקלי המופלא של אלה: עולם הג'אז רווי האלתור והמוזיקה המעולה, שיונגשו לאוזניים ולבבות צעירים מבלי לזלזל בהם. מופע מוזיקלי סיפורי ומשחקי, שגם מבוגרים נהנים ממנו.

כחלק מהאג׳נדה של שירה, שהיא הדוברת ואחת ממייסדות תנועת ״קדמה״ לקידום נשים במוזיקה, ההרכב העשיר (פסנתר, קונטרבס, תופים, חצוצרה וסקסופון) שמנגן בהופעה הוא של ג׳זיסטיות נשים, שיהוו דוגמא נשית חיה ופועמת לילדות/ים ולנערות/ים שבקהל.

לינק לכתבה ב״לאשה״ על שירה ועל המופע 

שירה, ניהול אמנותי ומוזיקלי ושותפה לכתיבה שירה ז׳ כרמל ■ בימוי וכתיבה נעמי שלו ערגה קוטלר פסנתר ■ אור סיני בס ■ ליה רומנו תופים ■ ברברה יבלב סקסופון ■ אלי פרמינגר חצוצרה


עוד קצת על היוצרות:

שירה ז׳ כרמל זמרת, מלחינה, מנהלת אמנותית ופעילה חברתית. בוגרת האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים, הוציאה 11 אלבומים עם הרכביה השונים, בשנים האחרונות הופיעה בעיקר עם להקתה ״האחיות לוז״. ממייסדות והדוברת של ״קדמה - התנועה לקידום נשים במוזיקה״ וחברת הנהלה ב״בונות אלטרנטיבה״ (מיצגי סיפורה של שפחה). 

נעמי שלו אמנית רב תחומית, במאית ומוזיקאית בוגרת בית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים. מופיעה ויוצרת שותפה בעבודות קבוצתיות ואישיות מגוונות שהועלו בפסטיבל ישראל, פסטיבל עכו לתיאטרון, האינדינגב, הזירה הבין-תחומית ועוד.

צילום: אופק בירנבאום
צילום: אופק בירנבאום