לוח הופעות 2019

"פסטיבל הפסנתר" מתקיים מידי שנה בסתיו ומוכר כאחד מאירועי המוזיקה החיה המובילים והאיכותיים בישראל
לחצו כאן לסינון המופעים לפי אולמות או תאריכים:
שלישי 12.11 | רביעי 13.11 | חמישי 14.11 | שישי 15.11 | שבת 16.11 | ראשון 17.11 

אודות פסטיבל הפסנתר 

מעל 300 מוזיקאים והרכבים, אמנים, יוצרים, שחקנים ומשוררים יופיעו בפסטיבל הפסנתר מס' 21 של תל אביב-יפו וייקחו חלק  ב- 57 מופעים שונים שיועלו במסגרת הפסטיבל – מופעים חד פעמיים, הפקות מקור, מופעי השקה, מופעי מחווה מרגשים, לצד שיתופי פעולה ייחודים שחוברו במיוחד לפסטיבל הפסנתר ה- 21 של תל אביב-יפו

יום רביעי 13 בנובמבר עד מוצ"ש 16 בנובמבר, וב- 17 בנובמבר מופע סיום חגיגי

# 5 ימים של מוסיקה איכותית של מיטב היוצרים והיוצרות בישראל
# מופע מחווה מיוחד למוזיקאית והפסנתרנית אלונה טוראל ז"ל
# שלושה מופעים מיוחדים כחלק משנת אמן העיר - נתן אלתרמן

 כמדי שנה חוזר אלינו בתחילת החורף פסטיבל הפסנתר, וגם השנה הוא עשיר, מגוון ומייצג את העידן הרב-תרבותי והרב תחומי של המוזיקה הישראלית בת זמננו. מופעי הפסטיבל יתפרשו בשלל האולמות בעיר – ב"קריית הפסטיבל" יתקיימו המופעים בחללים ובאולמות השונים של מוזיאון תל אביב לאמנות: אולם רקנאטי, אולם אסיא, אולם קאופמן, גלריה מיזנה בלומנטל, הגלריה לאמנות ישראלית עכשווית, בתיאטרון הקאמרי, יתקיימו מופעים באולם 1 ובאולם 3, מופעים נוספים יתקיימו גם באולם נוגה ביפו ובמרכז ענב לתרבות.

השפע האמנותי-מוזיקלי של הפסטיבל מקפיד לשלב בשנים האחרונות יוצרים ואמני מיינסטרים במופעים מיוחדים לצד אמני אינדי המצליחים לעורר עניין רב בארץ כמו גם בחו"ל. סגנונות מוזיקליים שונים, מגוון שפות, ז'אנרים תרבותיים ואקספרימנטים מוזיקליים, הם מאבני ביסוד של הפסטיבל. ספוקן, אינדי, אתני, רוק, אלקטרוני ופופ, לצד מוזיקה ים-תיכונית, קלאסית, שירה, ארץ ישראל היפה ומוזיקה יהודית- אמונית, חוברים יחד לחמישה ימים של מוזיקה איכותית של מיטב היוצרים והיוצרות הישראלים. 

הפסטיבל מאפשר חופש אמנותי ליוצרים הלוקחים בו חלק, והקהל הממלא את האולמות (בתפוסה של מעל 90%)! נהנה מידי שנה, לגלות מוזיקה איכותית, אמנים מהקלסיקה הישראלית לצד חדשנות, הפקות מפתיעות, הרכבים מיוחדים ואפילו כלי נגינה שלא ידע  על קיומם. 

פסטיבל הפסנתר הוא פסטיבל המוזיקה הגדול בארץ, אשר במשך 21 שנות קיומו כבר הוליד שילובים מנצחים ומופעים רבים שהמשיכו את דרכם גם מחוץ לפסטיבל והונצחו באלבומים מיוחדים ובווידאו.

השנה מקדיש הפסטיבל מופע מחווה מיוחד למוזיקאית והפסנתרנית אלונה טוראל שהלכה לעולמה במאי השנה, והייתה חלק בלתי נפרד מהפסטיבל משך כל שנות קיומו. בערב שיועלה לזכרה יופיעו על הבמה מיטב האמנים שעבדו איתה לצד יוצרים צעירים שהעריצו והושפעו ממנה, בין השאר ייקחו חלק במופע חוה אלברשטיין, שלום חנוך, נורית גלרון, יוני רכטר, דורי בן זאב, אלון עדר, הפלטינה, דורון טלמון, מאיר ישראל, ורד פיקר, משה לוי, אלון הלל, יוראי אורון, שמוליק בודגוב, מיקי שביב, אלון אולארצ'יק ועוד ועוד.

הפסטיבל מציין השנה גם את שנת אלתרמן בשלושה מופעים מיוחדים: "הלילה שלך" שירים חדשים מאת רמי הראל ונעמה נחום – דיאלוג בין אלתרמן לביתו תרצה אתר, "מגש הקצב" מופע מיוחד לשירי אלתרמן לילדים, ו"כשאלתרמן פגש את וילנסקי" ציפי זרנקין ונתן סלור עם הלהיטים היפים של אלתרמן ווילנסקי, שמארחים את רן אלירן.

לרוכשי הכרטיסים לפסטיבל
בשל ריבוי המופעים בפסטיבל ובמתחם האופרה והקאמרי מומלץ להגיע בתחבורה ציבורית.
מקומות הישיבה ישמרו עד לתחילת המופעים

צילום: יעל צור
צילום: יעל צור

 הנחות לתושבי תל אביב-יפו בעלי כרטיס דיגיתל
 מידי ערב יתקיימו ברחבת המוזיאון והמשכן מופעים פתוחים לקהל הרחב, מותנה בתנאי מזג האוויר
↫ בקרו אותנו בפייסבוק

וידאו קליפים

מוזמנים לצפות בקטעי וידאו מהופעות עבר של הפסטיבל