לוח הופעות

"פסטיבל הפסנתר" מתקיים מידי שנה בסתיו ומוכר כאחד מאירועי המוזיקה החיה המובילים והאיכותיים בישראל
לחצו כאן לסינון המופעים לפי אולמות או תאריכים:
מוצ"ש 20.10 | שני 22.10 | רביעי 24.10 | חמישי 25.10 | שישי 26.10 | שבת 27.10

אודות פסטיבל הפסנתר

כ-300  אמנים, נגנים, יוצרים, שחקנים ורקדנים, יחגגו השנה עם הפסטיבל את 20 שנות קיומו וישתתפו ב- 53 מופעים שונים שיועלו השנה בפסטיבל – מופעים חגיגיים, הפקות מקור, מופעי השקה ושיתופי פעולה ייחודים שחוברו במיוחד לפסטיבל הפסנתר של תל אביב-יפו.

53 מופעים מיוחדים, שמייצגים את העושר הרב-תרבותי הישראלי יתארחו השנה בפסטיבל ויתפרשו בשלל מוסדות התרבות והאולמות בעיר, החל מאולמות המוזיאון: אולם רקנאטי, אולם אסיא, אולם קאופמן, גלריה מיזנה בלומנטל, הגלריה לאמנות ישראלית עכשווית, ועבור לאולם 3 של תיאטרון הקאמרי, למשכן לאמנויות הבמה, למרכז ענב ולהיכל התרבות של תל-אביב.

הפסטיבל גאה להציג גם השנה שפע אמנותי-מוזיקלי של יוצרים ושל סגנונות, בכירי היוצרים לצד אמנים וצעירים שטרם הוציאו אלבום בכורה, אמני היפו-הופ, רוק, אלקטרוני ופופ, לצד מוזיקה ים-תיכונית, אתנית, קלאסית ומוסיקה יהודית- אמונית. פסטיבל הפסנתר הוא פסטיבל המוזיקה הגדול בארץ, אשר במשך 20 שנות קיומו הוליד שילובים מרתקים ומופעים רבים שמצאו את דרכם לבמות גם אחרי הפסטיבל והונצחו באלבומים או בווידאו.

כוחו של הפסטיבל בחופש האמנותי שהוא מעניק ליוצריו, חופש שמאפשר להם לנסות רעיונות מוזיקליים – אמנותיים חדשים ומקוריים ולבטא את החיפוש האמנותי בתוכן מסקרן וחדש עבורם, כמו גם עבור הקהל הנפלא שפוקד את אולמות הפסטיבל מידי שנה.

20 שנה חוגג פסטיבל הפסנתר, וזהו ללא ספק הישג מרשים.

את הפסטיבל הראשון שהתקיים בבית ציוני אמריקה ומרכז ענב יזם אודי דבוש, המנהל האמנותי של הפסטיבל בעשור הראשון, שצירף אליו כבר בשנה הראשונה את "המון ווליום". שנה לאחר מכן עלה הפסטיבל על דרך המלך, כשעיריית תל-אביב יפו לקחה את הפסטיבל תחת חסותה. וכך, בשנתו השנייה התקיים הפסטיבל לא רק במרכז ענב, אלא בעיקר בבניין עיריית תל אביב-יפו: במעלית, באולם אירועים שהיה אז אולם המועצה, בלובי ובמסדרונות העירייה. הפסטיבל הלך וצמח, ו- 5 שנים לאחר היווסדו, ב- 2003 החליט מנהל הפסטיבל שאבי מזרחי להעבירו למרכז סוזן דלל, על שלל אולמותיו וחלליו החיצוניים, שם התארח  הפסטיבל במשך 11 שנים.

לאור הצלחת הפסטיבל ובשל ריבוי האמנים שרצו לקחת בו חלק, החליט ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי להעביר את הפסטיבל למוזיאון תל אביב והחל משנת 2014, מזה 4 שנים, מתקיים הפסטיבל בקריית הפסטיבל: במוזיאון תל אביב לאמנות על שלל האולמות והגלריות שלו ובתיאטרון הקאמרי, ויוצא לגיחות באולמות השונים בעיר: תיאטרון נוגה, המשכן לאמנויות הבמה, היכל התרבות וכמובן למרכז ענב שליווה אותו מיומו הראשון.

בעשור האחרון צמח הפסטיבל עוד ועוד, והאולמות מלאים עד אפס מקום בקהל נאמן שמגיע מידי שנה לחוות את ההופעות המיוחדות שנוצרו במיוחד עבורו וברוח הזמן, הוא הוסיף גוונים וצבע למופעי הפסנתר, שאפיינו אותו בהתחלה. כמו בתחילת דרכו, כך גם בשנים האחרונות מרבה הפסטיבל לארח לצד בכירי האמנים, אמני-אינדי צעירים בוגרי סגנונות מוזיקליים עכשוויים, שזוהי להם במה חשובה ונקודת זינוק בקריירה. מידי שנה מגיעות לפסטיבל מאות פניות של אמנים המבקשים לקחת בו חלק, והם נבחרים בקפידה מתוך חופש בחירה אמנותי מוחלט, ללא העדפות וללא העדפות מתקנות.

 הנחות לתושבי תל אביב-יפו בעלי כרטיס דיגיתל
 מידי ערב יתקיימו ברחבת המוזיאון והמשכן מופעים פתוחים לקהל הרחב, מותנה בתנאי מזג האוויר
↫ בקרו אותנו בפייסבוק

וידאו קליפים

מוזמנים לצפות בקטעי וידאו מהופעות עבר של הפסטיבל