יוני ליבנה ושבורי הלב. אורחת: שירה ז' כרמל

שישי, 26.10, גלריית בלומנטל

שירי אהבה לאנשים שלא אפגוש
אורחת: שירה ז' כרמל

 מקום: גלריית בלומנטל, מוזיאון תל אביב
◎ תאריך: יום שישי 26.10
◎ שעה: 20:00 תחילת מופע
◎ מחיר: 64 ש"ח

כרטיסים


בהופעה מיוחדת בפסטיבל הפסנתר, יבצע יוני ליבנה עם שבורי הלב שירים משני אלבומיו הראשונים, לצד שירים חדשים מהאלבום שבדרך. את אוסף הסינתיסייזרים של ההרכב, יחליפו עיבודים מיוחדים לפסנתר, בנגינת ארבע ידיים. גל שמי ואביב ייני יהפכו את הפסנתר לתיבת נגינה, וינווטו בין פסנתרנות קלאסית ולא שגרתית. יעל רוזנבלט תצטרף בכלי הקשה.

לפני שנה התפרסם אלבומו השני של ליבנה תחת השם הרופא לשבורי לב (נענע דיסק). "מתחת לשרוול", דואט מתוכו עם חנן בן סימון, התקבל בחום בתחנות הרדיו. ביקורות על האלבום, שהלחנים שלו זכו בפרס אקו"ם, שיבחו את סגנונו הפופי, הרגיש והאינטליגנטי, וציינו אותו כאלבום יוצא דופן בכנותו. שירי משיכה בין גברים וזוגיות הומואית - בגובה העיניים, בגילוי לב ובהומור.

באלבום, הרופא לשבורי לב הורכב משיתופי פעולה עם זמרים ומפיקים, ביניהם דניאלה ספקטור, שירה ז' כרמל (האחיות לוז), רועי אביטל (Garden City Movement) ורועי חרמון (ארמון, אביתר בנאי). אלבום הבכורה של ליבנה, אל מכרות הסוכר, כלל שיתופי פעולה עם חלוצות הפופ העברי רותי נבון, רוחמה רז, אביבה אבידן ונתנאלה.

יוני ליבנה שירה, גל שמי פסנתר, אביב ייני פסנתר, יעל רוזנבלט כלי הקשה, ג'ייקוב יונסי אלקטרוניקה 

צילום תמונה: מיקה חזן בלום

מהביקורות:

"יוני ליבנה כותב בגובה העיניים ובאופן מלא הומור ורגש על יחסי אהבה מכל הסוגים. התוצאה היא משהו שכמעט לא קיים פה: פופ אינטליגנטי שגם עושה נעים באוזן, אבל גם מעניין להקשיב לו" (שי להב, מעריב).

"האלבום הקודם של יוני ליבנה הוא אחד האלבומים הישראלים האהובים עליי מהשנים האחרונות. האלבום החדש מציע נחמה קטנה של טוּב אמיתי, תמים, שיכולה להתקיים לרגעים קצרים בתוך כל הרעש והרוע מסביב" (נדב מנוחין, וואלה!).

"יוני ליבנה מחבר מילים יפות ומלאות חוכמה, כנוּת ורגש למנגינות שהן כיף – טוב לשבורי הלב ולמאוהבים ביותר" (7 לילות, ידיעות אחרונות).

יוני ליבנה וחנן בן סימון - מתחת לשרוול | Yoni Livneh & Chanan Ben Simone - Up your Sleeve