'והכבש הזה הוא אני' - יהונתן גפן מארח את יהודה אטלס

שבת, 27.10, אולם רקנאטי

מפגש מוסיקלי לילדים
אורח מיוחד: יהודה אטלס

 מקום: אולם רקנאטי, מוזיאון תל אביב
◎ תאריך: יום שבת 27.10
◎ שעה: 16:00 תחילת מופע
◎ מחיר: 90 ש"ח

כרטיסים

** אזלו הכרטיסים **

שלום ילדים, אנחנו שמחים שבאתם
עוד מעט תשמעו שירים שכבר שמעתם...

יהונתן גפן, המשורר, הפרפורמר, הסופר וסופר הכבשים נפגש עם ילדים להופעה של שירים וסיפורים לילדים. מופע אינטימי בו יהונתן משוחח עם הילדים וקורא שירים מספרי הילדים שלו, לילדים מגיל שנתיים ועד גיל מאתיים, ומנסה לספר להם איך שיר נולד למה ומתי, ולמה הוא עדיין נשאר איתנו כל כך הרבה שנים!

"הילדה הכי יפה בגן", "הייתי היל הכי קטן בכיתה" "האיש הירוק " "אני אוהב" ועוד ועוד ועוד..
במופע  המיוחד והחד פעמי הזה, יהונתן שמח לארח חבר טוב ואהוב שלו, משורר ילדים ומתרגם משובח יהודה אטלס, שכולנו מכירים ואוהבים את חמשת ספרי הסִדרה שלו "והילד הזה הוא אני". בכל מה שקשור לשירי ילדים, אין ספק שגפן ואטלס היו חלוצים, כשבסוף שנות השבעים של המאה שעברה, התמרדו נגד שירי הילדים הלאומיים והמתיילדים, ובחרו לדבר אל הילד בגובה שווה וביושר, בשפה שלו ומנקודת המבט שלו.

ורד פיקר ניהול מוסיקלי, פסנתר ושירה, מיקה קרני כינור ושירה, יונתן ארצי גיטרה ושירה, דרור נחום ניהול אמנותי

איור: אלעד אלחרר, צלמת: רונית שני

מהביקורות:
 
"'איך שיר נולד' הוא מסוג המופעים שלא ברור מי נהנה בהם יותר - ההורים או הילדים" (אדר טל, MYNET)

"מופע מקסים עם רגעים מחופפים" (בן שלו, הארץ).

"מה שהופך את המופע הזה לכל כך מוצלח ומרגש הוא החיבור הנפלא בין הצד המוזיקלי של המופע לצד ה"יונתן-גפני" של המופע..."איך שיר נולד" הוא מופע מקסים כי הוא משלב שירים שרובנו (הורים וילדים) מכירים ואוהבים עם דקלומים קצביים, סיפורים, הערות מתוחכמות ומוזיקה נפלאה שמבוצעת במקצועיות" (עכבר העיר און ליין).

"עם כזה רפרטואר של שירי ילדים באמת אין מקום לטעויות. יהונתן גפן עומד בראש רשימת היוצרים שיודעים לדבר עם ילדים, ולא פחות יודעים גם לתרגם להורים את כוונות הילדים וצורכיהם. אין סוף לכישרון של גפן, שמסתבר שנשאר כשהיה, ללא פגם או בלאי" (יאיר זיידנר, אתר "מפה").

יהונתן גפן - איך שיר נולד