לאוניד פטשקה & רוני פיטרסון

כשהג'אז פגש את הבלוז. הופעה מיוחדת לפסטיבל הפסנתר

 מקום: אולם קאופמן
◎ תאריך: יום שישי 15.11
◎ שעה: 20:00 תחילת מופע
◎ מחיר: 84-94 ש"ח

כרטיסים

** אזלו הכרטיסים **

רוני פיטרסון מכונה בתקשורת המקומית "מלך הבלוז המקומי", עמוס אורן כתב עליו בידיעות: "אם הבלוז היה דת רוני פיטרסון היה האפיפיור במקדש התהילה", ביבי קינג אמר עליו: "גאון גיטרה... זמר משכמו ומעלה... חבר יקר", בעולם כתבו עליו: "מוזיקאי פנומן... תופעה על טבעית שכדאי לבוא ולשמוע. אגדה!!". דריל ג'ונס הבסיסט של הרולינג סטונס אמר שנגינה עם פיטרסון היא חוויה מוזיקלית ייחודית. שיר שכתב עם שותפו האמריקאי, המתופף סטיב וולף, לוויל יאנג, זוכה כוכב נולד האנגלי - נכנס למקום הראשון במצעדים שם... לארץ הוא "יובא" על ידי שלום חנוך ומאז הוא כאן, מעשיר את במותינו בהופעותיו עם להקתו, לצד שיתופי פעולה עם מיטב האומנים המקומיים.

לאוניד פטשקה מלחין, מנצח, פסנתרן ונגן ג'אז מהמשובחים במחוזותינו, הוא מהמוזיקאים דוברי הרוסית המפורסמים ביותר בישראל ובעולם כולו. פטשקה השתתף בפסטיבלים בינלאומיים בארה"ב, הוזמן לנגן בבית הלבן ונכלל ברשימה היוקרתית של "100 הנגנים המצטיינים של המאה ה-20", שהורכבה על ידי המכון הביוגרפי האמריקאי. הוא זכה במקום ראשון בתחרות פסנתר בוילנה והופיע בפסטיבלים הנחשבים ביותר בברה"מ ובמדינות רבות אחרות, כולל רסיטלי סולו בקרנגי הול, בלוס אנג'לס ועוד. בשנת 2003 הוענקה לפטשקה מדליית הכנסת לאות הוקרה על הישגיו ותרומתו לישראל.

במופע המשותף נפגשים לראשונה על במה אחת שני האומנים, אשר יוצרים גשר בין הסגנונות המוזיקליים הכל כך קרובים וכל כך שונים גם יחד. הם ישירו וינגנו את השירים שכולם אוהבים ומכירים, בעיבודים מיוחדים המאופיינים לערב ייחודי שכזה - של פסנתר שפוגש גיטרות, של זמר אמריקאי-ישראלי שנפגש על הבמה לראשונה עם ג'אזיסט רוסי-ישראלי.

"Wonderfull world", "Over the raibow", "Bridge over troubled water", "Purple rain" ועוד רבים וטובים ממיטב הקלסיקות של הג'אז, הבלוז והרוק-פופ העולמי.

רוני פיטרסון שירה וגיטרה ■ לאוניד פטשקה פסנתר

צילום: רז ליבנת (רוני פיטרסון)
צילום: רז ליבנת (רוני פיטרסון)
Ronnie Peterson - Hey Hey (I Feel Alright)
Leonid Ptashka - Wild Wind, Gil Shohat and the Jerusalem Symphony Orchestra