רונה קינן - עשור לאלבום ״שירים ליואל״

מופע מיוחד לפסטיבל הפסנתר

 מקום: אולם אסיא
◎ תאריך: יום שישי 15.11
◎ שעה: 22:30 תחילת מופע
◎ מחיר: 134-154 ש"ח

כרטיסים

** אזלו הכרטיסים **


עשר שנים אחרי שיצא ונרשם כאחת היצירות האהובות ביותר שלה, רונה קינן חוזרת לאלבום ״שירים ליואל״, לערב אחד בלבד.

כשרונה קינן הוציאה את אלבומה השלישי, שירים ליואל ב-2009ֿ, נאמר עליו בין השאר: ״זה הרבה יותר מאשר עוד אלבום יפה. זה אלבום גדול" (בן שלו, הארץ), האלבום החדש של רונה קינן הוא יצירת מופת והישג ספרותי באותה מידה שהוא מוזיקלי (תימורה לסינגר, Ynet),  "יצירה אמיצה ורצינית שמעמידה את רונה קינן בשורה הראשונה של יוצרים ישראלים חשובים ועמוקים" (גל אוחובסקי, טיים אאוט).

בשנה בה יצא האלבום, זכתה רונה בפרס אקו״ם כתמלילנית השנה והוכתרה כזמרת השנה של גלגלצ ושל תחנות הרדיו המובילות. האלבום הפך ליצירה משמעותית עבור קהל רב של שוחרי תרבות ישראלית ונרשם כאחד השיאים היצירתיים בביוגראפיה המוזיקלית של רונה.

ב-2009, המופע שעלה בעקבות האלבום פתח את פסטיבל ישראל. בנובמבר 2019 תציין רונה עשור ליציאתו במופע מיוחד בפסטיבל הפסנתר, הכולל ביצוע מלא לשירי האלבום, מלווים בתזמורים המקוריים של יוני סילבר ובהפקה מוזיקלית של אסף תלמודי.

״שירים ליואל״ מגולל את סיפור חייו של יואל, בן דמותו של עמוס קינן. הוא נכתב במקביל לביוגרפיה ״על דעת עצמו - ארבעה פרקים בחייו של עמוס קינן״ שכתבה נורית גרץ. שתי היצירות הן ניסיונות שונים לפענח את סיפור חייו המורכב של האיש שהיה דמות מרכזית בתרבות הישראלית במשך ארבעה עשורים. האלבום והספר יצאו לאור כמה חודשים לפני שקינן נפטר ממחלת האלצהיימר.

לצד שירי האלבום המקורי, יבוצעו בהופעה שירים בולטים מכל אלבומי הסולו של רונה, כולל האלבום האחרון, ״זמן התפוז״ שזכה אף הוא לחיבוק חם של הקהל ושל הביקורות.

הפקה מוזיקלית אסף תלמודי ■ רונה קינן שירה וגיטרות ■ אסף תלמודי אקורדיון ■ ערן ויץ גיטרות ■ יעל זלינגר קלידים וסינתיסייזר ■ אלי מגן קונטרבס ושירה ■ חגי פרשטמן תופים וכלי הקשה ■ עופר שפירא סקסופון, חליל וקלרינט ניצן קאנטי כינור ■ ניתאי לוי בס קלרינט

צילום: אסף עיני
צילום: אסף עיני
רונה קינן - אתה מתעורר - Rona Kenan - Ata Mitorer