אלון לוטרינגר "Ground"

מופע השקה חגיגי לאלבום החדש

 מקום: אולם קאופמן
◎ תאריך: יום רביעי 13.11
◎ שעה: 22:30 תחילת מופע
◎ מחיר: 64-74 ש"ח

כרטיסים

** אזלו הכרטיסים **


אלון לוטרינגר הוא זמר, יוצר, מפיק ומולטי-אינסטרומנטליסט, מהמוזיקאים הבולטים במוזיקה הישראלית של השנים האחרונות. לוטרינגר פרץ לראשונה כסולן להקת "מוּרה" לצד עומר קליין ושחר ברבש, זמן קצר לאחר מכן הוציא את אלבומו הראשון ״ביער של טורקיז אפור״ שזכה לשבחי המבקרים והקהל. בין עבודותיו הבולטות כמפיק מוזיקלי ניתן למצוא את אלבומו האחרון של יוני רכטר ופרויקטים מקומיים ובין לאומיים של אבי בללי ויהודית רביץ, רוני אלטר, דניאלה ספקטור, דאנה איבגי ואחרים.

לצד עבודתו כמפיק, עמל לוטרינגר בשנתיים האחרונות על "Ground", אלבום הסולו השני שלו, והפעם באנגלית. ההשפעות של לוטרינגר מגוונות ונעות מארט רוק לאר אנד בי קלאסי, מאמביינט בהשראת בריאן אינו, לגרוב בהשפעת פרינס, מתוך כל אלה הוא יצר אלבום מרתק ועשיר שמהדהד את מסעותיו הפנימיים בשנים האחרונות.

הפקת האלבום החדש החלה בנגינת דואו חיה עם המתופף אמיר ברסלר באולפן בברלין והמשיכה בעבודה מוקפדת של לוטרינגר באולפן שלו, כשהוא מנגן על מרבית הכלים, ולעתים מארח מוזיקאים כמו יוגי, יונתן אלבלק, עוזי רמירז, שוזין ומאיה בלזיצמן.

The Maze היה הסינגל הראשון שראה אור מתוך האלבום. יציאת השיר לוותה בקליפ יפהפה אותו ביים ויטלי פרידלנד ואשר צולם במבוכי התחנה המרכזית החדשה בת"א.

הופעת ההשקה המיוחדת במסגרת פסטיבל הפסנתר תביא לבמה את האלבום החדש בעיבודים שנוצרו במיוחד למופע, עם הרכב אול-סטארס חדש ומרתק.

אלון לוטרינגר שירה, בס, פסנתר וגיטרה ■ עוזי "רמירז" פיינרמן גיטרות ■ עומר שונברגר גיטרות ■ דני עבר הדני קלידים ■ יובל גרעין תופים וכלי הקשה

מתוך הביקורות:

"אלון לוטרינגר הוציא את אחד השירים הישראליים הכי יפים של התקופה האחרונה" (בן שלו, גלריה)

"כמו פרח נדיר במיוחד, אלון לוטרינגר מצליח כבר שנים ליצור מוזיקה שהיא שילוב של פרא ודיוק, משהו שאתה כל כך שמח שפגשת, ולא בטוח שתפגוש דומה לו שוב... לוטרינגר מבטא מצבים נפשיים דרך מוזיקה, כאילו היו רגעי פריצת דרך על ספת הפסיכולוג" (טל אורן, הארץ)

"אלון לוטרינגר, אחד המוזיקאים הכי מוכשרים בסביבה, חוזר עם אלבום שני... סינגל הבכורה, The Maze, כמו כל האלבום עוסק במסע הנפשי שחווה לוטרינגר בשנים האחרונות. פסקול נהדר למסעות נפשיים של אחרים." (בחירת העורכים, כאן 88)

"איזו יצירה נהדרת זו, השיר החדש שאלון לוטרינגר שחרר השבוע, ברצינות, פשוט להתרווח על מה שאתם יושבים וכדאי שתשבו ותאזינו בהתנתקות מהעולם" (הבלוג של יובל אראל)

צילום: ויטלי פרידלנד
צילום: ויטלי פרידלנד
The Maze // Alon Lotringer