מורין נהדר - 'למה תעמוד רחוק'

רביעי, 24.10, גלריה ישראלית

מופע השקה חגיגי

 מקום: גלריה בלומנטל, מוזיאון תל אביב
◎ תאריך: יום רביעי 24.10
◎ שעה: 20:00 תחילת מופע
◎ מחיר: 74 ש"ח

כרטיסים


ארבע שנים לאחר צאת אלבום הפיוטים "ישנה בחיק ילדות" שהפך לקלאסיקה מודרנית ואבן דרך בעולם הפיוט, ושנתיים לאחר צאת 'גולה גנדום' אלבום המופת בפרסית, הזמרת הפייטנית והיוצרת, מורין נהדר, משיקה הופעת בכורה חגיגית ומרגשת בפסטיבל הפסנתר לאלבום הפיוטים החדש 'למה תעמוד רחוק', שבו 11 שירים, כולם בלחנים מקוריים של מורין.

מורין תשלב במופע שירים משלושת האלבומים בעיבודים חדשים ומפתיעים. השילוב של הפסנתר יחד עם קולה המהפנט של מורין, יוצר חוויה חד פעמית ובלתי נשכחת, המשרטטת קשת רגשות ומקצבים שעליהם מנצחת מורין בכריזמה בימתית מכשפת ובלחנים מרטיטים. מורין היא ממובילות סצנת מוזיקת העולם בארץ, מהבולטות בתחום התחדשות המוזיקה היהודית, ומופיעה בפסטיבלים מובילים בארץ וברחבי העולם.

מורין נהדר שירה וסטאר פרסי, רועי שפיגלר פסנתר, יוהנה ריטמולר כינור ערבי.
עיבודים והפקה מוזיקלית רועי שפיגלר, הפקה בפועל הדר רביד

צילום תמונה: אילן בשור

מהביקורת:

"מורין נהדר היא כוכבת גדולה שהשואו האמיתי שלה הוא בקולה הנהדר, בשירתה השובה והמשכרת, הצלולה והיפה עד כאב, שגם בלי לדעת מלה בפרסית, שפת האם והביטוי המרכזית שלה, אי אפשר שלא להיכבש.
לעצום לפרקים את העיניים ולדמיין אותה מופיעה בפני קהלים מגוונים במקומות שונים על פני הגלובוס, מפיצה את בשורה מוזיקת העולם הייחודית שלה. ולמלמל בתודה ובחדווה: נהדר, מורין. נהדר" , (עמוס אורן, 'הבמה', בביקורת על המופע בזאפה תל אביב).
היא כוכבת גדולה שהשואו האמתי שלה הוא בקולה הנהדר, בשירתה השובה והמשכרת, הצלולה והיפה עד כאב. אי אפשר שלא להיכבש" (עמוס אורן, הבמה).

"שיריה מרעידים את הנפש בחוויה מוסיקלית; הם מסוגלים להשכיח את הזמן והמקום ולהזכיר למה אנשים באים ביחד לאולם גדול ויושבים ומשתתקים ומקשיבים לזמרת ששרה מעל במה" (מבקר המוסיקה, נועם בן זאב).

"מורין נהדר היא אחת הזמרות הישראליות המעולות ביותר... היא שרה בקול צלול להפליא שנשא אתו, חרף ניקיונו, מטען גדול של רגשות, זיכרונות, חוויות וגעגועים" (בן שלו, "הארץ").

מורין נהדר - ששוני רב בך Maureen Nehedar - 'Tis Joy To Me