פוטוטקסיס - NEVERLENDER

שישי, 26.10, אולם קאופמן

לראשונה בפסטיבל הפסנתר
אורח: איתמר גרוס

 מקום: אולם קאופמן, מוזיאון תל אביב
◎ תאריך: יום שישי 26.10
◎ שעה: 22:30 תחילת מופע
◎ מחיר: 74 ש"ח

כרטיסים


פוטוטקסיס הם הרכב אלקטרו-סול וגם מונח מתחום הביולוגיה המעיד על תנועה לכיוון האור, על מגמה חיובית כלפי מעלה בדרך חשוכה ומסתורית.

המופע של הפוטוטקסיס הוא מעין טקס פגאני עתידני-אלקטרוני אקוסטי, עם סאונד עשיר וטקסטים בוערים. החיבור הנדיר בין יעל פלדינגר, אמנית נשמה עם קול מסתורי ומהפנט, לבין איתי צוק, יוצר אלקטרוני משובח עם סאונד אקלקטי מהודק, מוליד שילוב מרתק של צליל מחוספס עם נגיעות קלאביות. הפוטוטקסיס מתכתבים עם הזרמים העכשוויים ביותר ומייצרים את הדבר החמקמק הזה שיגרום לכם להתאהב.

Neverlander מתוך אלבומם הרביעי של הפוטוטקסיס, יצא בקיץ באירופה וזכה לביקורות מחמיאות ולהשמעות רבות בתחנות שונות בגרמניה, שוויץ ואיטליה.

האלבום, הוא אוסף של 10 שירים שנכתבו במהלך השנתיים האחרונות בשלל סגנונות, מטריפ הופ לפופ ואפילו לפולק רוק, כולם בסאונד מדויק ועכשווי.

ההרכב שפועל ויוצר משנת 2010 הוקם ע"י יעל פלדינגר ואיתי צוק, מנוהל בשנתיים האחרונות ע"י חברת Interstellar Music השוויצרית ופועל כעת בעיקר באזור גרמניה שוויץ ואיטליה, שם גם הופיעו חברי ההרכב בחורף האחרון, כחלק מסיבוב קידום האלבום. 

יעל פלדינגר שירה, איתי צוק מקלדות ומחשב, אלכס רוטמן תופים, ניר בלום בס, יעל גבע חצוצרה, נטע מימון צ'לו, איתמר גרוס פסנתר, לירון דן גיטרה פלמנקו

צילום תמונה: איליה מלינקוב

מהביקורות:

"אחת השאלות הכי מעניינות בזירת המוזיקה הישראלית היא איזו להקה תצליח לעשות קרוס אובר משוחות האינדי אל המיינסטרים... יש מעט מאוד הרכבים שעשויים מחומרים שמאפשרים פריצה כזאת והצמד "פוטוטקסיס" הוא אחד מהם" (בן שלו, "גלריה" הארץ).

"מפתיע שזמרת מקומית עם שם כמו יעל פלדינגר מצליחה להוציא מגרונה שירה מעושנת, שחורה, אמיתית, חמה ומרתקת כאילו נולדה בניו אורלינס לפני השיטפון. מפתיע אף יותר שלהקות הפועלות במדינה מרוחקת קילומטרים מבריסטול לעתים נשמעות אותנטיות יותר מפורטיסהד ועוד מביאות, ברוב חוצפתן טוויסט מעניין" (לאון פלדמן, "רייטינג").

PHOTOTAXIS - NEVERLANDER (original)