גדי פיינגולד - "אבדת בת מלך"

אופרת רוק על פי סיפורו של רבי נחמן מברסלב

 מקום: גלריה בלומנטל
◎ תאריך: יום חמישי 14.11
◎ שעה: 22:30 תחילת מופע
◎ מחיר: 54-64 ש"ח

כרטיסים


יום אחד נעלמת מן הארמון בתו היחידה של המלך. השני למלכות מתנדב לצאת לחפשה ולהשיבה הביתה. הוא יוצא למסע יחד עם משרתו הנאמן ומוצא אותה שבויה אצל מלך אכזר, וב"טוויסט" על האגדות הקלאסיות, מלמדת אותו הנסיכה, שעל מנת להצילה, עליו ללמוד להתגעגע ולהתגבר על קולות פנימיים וחיצוניים שאומרים לו שאין הוא מסוגל.

"אבדת בת מלך", הוא סיפורה של הנשמה, הסיפור שמגדיר את מי שאנחנו. גדי פיינגולד, בעזרת חבריו ללהקה לוקח סיפור חסידי קלאסי ומעניק לו פירוש עכשווי עם שירים מרגשים והפקה מוזיקלית מושקעת.

פיינגולד, מוזיקאי ותיק ומוערך, והבעלים של אולפני פלוטו, בילה שנים רבות בנגינה ובהפקת אמנים, בין השאר עבד עם ארקדי דוכין, אביב גפן, אהוד בנאי, יונתן רזאל, אהרון רזאל, יובל דיין, דין דין אביב, דודו פישר והקולקטיב. ב- 2016 הוציא אלבום סולו ראשון, שזכה להערכה רבה ובו דואט מרגש עם אביתר בנאי. בסיבוב ההופעת שליווה את צאת האלבום לקחו חלק יונתן רזאל, חנן בן ארי ואמנים נוספים. בימים אלה עובד פיינגולד על אלבום חדש שייצא בקרוב, בו משתתפים בין השאר שאנן סטריט, רמי קלינשטיין, שולי רנד ורון נשר.

גדי פיינגולד שירה ופסנתר ■ מרדכי צבי שמרלינג שירה, בוזוקי וכלי הקשה ■ שחם אוחנה שירה ובס ■ אילן סטרקמן גיטרות

מתוך הביקורת:

"השירים מלאי משמעות, המוזיקה מלאת כישרון, העיבודים מדהימים והשירה אמיתית וכנה. גדי שר כמספר חלום. קולו רך ופשוט, האזנה אליו דומה להאזנה לסיפורי מעשיות לפני שינה מתוקה" (עוזיאל סבתו, ערוץ 7)

"אחת הבלדות היפיפיות של האלבום "עד סוף העולם" מבוססת על "מעשה מאבדת בת מלך" המוכר של רבי נחמן מברסלב. הלחן הרוקיסטי של פיינגולד חודר ללב ומענג את האוזן" (נתנאל לייפר, כיכר השבת)

צילום: בן פלחוב
צילום: בן פלחוב
גדי פיינגולד // עד סוף העולם